Class of 2003

F&ES Class of 2003

Class of 2003 Photo Caption

Row 1: Ian Branson, Ian Cheney, Oliver Grantham, Elizabeth Roberts

Row 2: Andrew Winston, Veda Truesdale, Olivia Carpenter, Eugeniy Gladyshev, M. Scott Threadgill, William Finnegan, Florence Miller, Peter Land, Roberto Frau, Samantha Rothman, Kathleen Hall, Emily Sprowls, Derek Murrow, Dima Reda, Marni Rapaport, Nathanial Carroll

Row 3: Theresa Silla, Yvette Williams, Sung No Seo, Nancy Cothran, Wei-Shiuen Ng, Fuyumi Naito, Toru Uemachi, Hoang Dinh, Brian Goldberg, Sungsoo Ok, Tamias Striatus, James Lucas, Abdalla Shah, Trey Schillie, Justin Grewell

Row 4: Weslynne Ashton, Ellen Wells, Elizabeth Gordon, Holly Sage, Yudi Iskandarsyah, Nicole Breznock, Nicole Vickey, Carlos Linares, Alexnder Gritsinin, George Van Duzer, Charles Brunton, Andrew Clack, Stephen Dettman, Laiq Memon, Jason Drebitko, Brian Petit, Benjamin Hodgdon, Ellen Mattfeldt

Row 5: Amanda Locke, Geri Kantor, Margaret Francis, Theodore Lanzano, Laura Ruiz, Kelly Levin, Ruiko Kato, Teak Seng, Joanne Pawlowski, Tomomi Kemmochi, Takeshi Odumura, Cherie Lim, Po-Chuan Lin, Chavanond Intarakomalyasut, Takatsugu Kobayashi, Laura Tam, Kirsten Spainhower, Melanie Cutler, Sarah Vogel, Megan Roessing, Sarah Garman,
Timothy Northrop

Row 6: Jay Shepherd, Krithi Karanth, Soni Mulmi, Boris Mandez Paiz, Andres Luque, Sunanda Kishore, Richard Chavez, Cherie LeBlanc, Baby Daric, Nataliya Plesha, Orawan Vorankanonta, Nicole Maywah, Rajyashree Narayanareddy, Naamal DeSilva, Laura Pyle, Carla Short, Christopher Menone, Ruth Baker

Row 7: Jeffrey Firman, Ninian Stein, Elizabeth Shapiro, Alicia Pascasio, Marley, Elizabeth Allison, Brynn Taylor, Che, Katharine Hammond, Heather Coady, Silva, Betony Jones, Lydia Dixon, Targhee, Alison Forrestel, kabir Peay, Jason Wilmot, Dusty Trucker, Daniela Cusack, Christine Lee, Karen Murray, Debs, Carolyn Munno, April Connelly

Row 8: Glen Van Zandt, Brendon McEneaney, Rebecca Ashley, Marie-Claire Segger, Ryan Bennett

Row 9: Ilmi Granoff, Gaarrett Miller, Terrence Miller

Class of 2003 Officers

Agents
Ms. Olivia C. Glenn M.E.M.
Ms. Sunanda Kishore M.E.M.
Ms. Veda Simone Truesdale M.E.M.

Secretaries
Mr. Brian Goldberg M.E.M.
Mr. Benjamin Hodgdon M.F.S.
Mr. Michael Scott Threadgill M.E.M.

Alumni Association Board Member
Mr. Brian Goldberg M.E.M.

Class of 2003 List

Ms. Elizabeth Aileen Allison M.E.M.
Ms. Rebecca Ashley M.E.Sc.
Weslynne S. Ashton M.E.Sc., Ph.D. ’08
Ms. Ruth Elizabeth Baker M.E.M.
Mr. Ryan Meridan Bennett M.E.M.
Mr. Ian W. Branson M.F.
Ms. Nicole Leah Breznock M.E.M.
Ms. Rebecca J. Bruhl M.E.M.
Mr. Charles Andrew Brunton M.E.M.
Marina T. Campos, Ph.D. ’06
Ms. Marni Carroll M.E.M.
Mr. Nathaniel Webster Carroll M.F.S.
Mr. Richard Jose Chavez M.F.
Mr. Ian Lindsey Cheney M.E.M.
Mr. Andrew Aaron Clack M.E.Sc.
Ms. Heather Sy Coady M.E.Sc.
Mr. Kevin Michael Coffey M.E.Sc.
Ms. April Bernice Connelly M.F.
Ms. Nancy Ann Cothran M.F.S.
Ms. Daniela Francis Cusack M.E.Sc.
Ms. Melanie Ann Cutler M.E.M.
Ms. Maria Ana de Rijk M.E.M.
Ms. Naamal Kaushalya De Silva M.E.M.
Mr. Stephen Paul Dettman M.F.
Ms. Aspasia Alexandra Dimizas M.E.M.
Mr. Hoang Huu Dinh M.F.S.
Ms. Lydia Anne Dixon M.E.M.
Ms. Katherine Lange Dolan M.E.M.
Mr. Jason John Drebitko M.E.M.
Ms. Rebecca Brown Dzubow M.E.M.
Mr. Victor Seton Edgerton M.E.M.
Mr. William Michael Finnegan M.E.Sc.
Mr. Jeffrey Alan Firman M.E.M.
Ms. Alison Blair Forrestel M.F.
Ms. Margaret Rose Francis M.E.M.
Ms. Sarah Pendleton Garman M.E.M.
Mr. Evgeniy A. Gladyshev M.E.Sc.
Ms. Olivia C. Glenn M.E.M.
Mr. Brian S. Goldberg M.E.M.
Ms. Elizabeth Amy Gordon M.E.M.
Mr. Oliver J. Grantham M.F.
Ms. Larisa Renee Grawe M.E.M.
Mr. Jason Simpson Grear, Ph.D.
Ms. Holly Sage Green M.E.M.
Mr. Justin Bishop Grewell M.E.M.
Bronson Withrop Griscom, Ph.D.
Mr. Alexander N. Gritsinin M.E.M.
Ms. Kathleen Lynn Hall M.E.M.
Alissa A. Hamilton, Ph.D. ’06
Ms. Katharine H. Hammond M.E.M.
Ms. Karen E. Hardigg M.E.M.
Mr. Benjamin David Hodgdon M.F.S.
Ms. Haiying Hu, Ph.D. ’06
Ms. Orawan Intarakomalyasut M.E.M.
Mr. Yudi Iskandarsyah M.E.M.
Ms. Betony Lee Jones M.E.Sc.
Ms. Krithi K. Karanth M.E.Sc.
Ms. Ruiko Kato M.E.M.
Ms. Tomomi Kemmochi M.E.M.
Ms. Sunanda Kishore M.E.M.
Mr. Takatsugu Kobayashi M.E.M.
Mr. Peter Christopher Land M.E.M.
Mr. Theodore Nicholas Lanzano M.E.M.
Ms. Cherie L. LeBlanc M.E.M.
Ms. Christine Teresa Lee M.E.M.
Kelly E. Levin M.E.M., Ph.D. ’09
Ms. Cherie L.S. Lim M.E.M.
Mr. Po-Chuan Lin M.E.M.
Mr. Carlos A. Linares M.E.M.
Ms. Amanda Justine Locke M.F.
Mr. James Geoffrey Lucas M.F.
Mr. Andres Eduardo Luque M.E.M.
Ms. Ellen Marie Mattfeldt M.E.M.
Ms. Nicole Andrea Maywah M.E.M.
Mr. Brenden Patrick McEneaney M.E.M.
Mr. Boris Augusto Mendez Paiz M.F.S.
Mr. Christopher Mark Menone M.E.Sc.
Ms. Florence G.B. Miller M.E.Sc.
Mr. Terrence Miles Miller M.E.M.
Ms. Carolyn Stacy Munno M.E.M.
Mr. Derek Ketchum Murrow M.E.M.
Ms. Fuyumi Naito M.E.M.
Ms. Naoko Nakagawa M.E.M.
Ms. Rajyashree Narayanareddy M.E.Sc.
Ms. Wei-Shiuen Ng M.E.Sc.
Mr. Timothy H. Northrop M.E.M.
Mr. Sungsoo Ok M.E.M.
Mr. Takeshi Okumura M.E.M.
Ms. Brooke Parry Hecht, Ph.D.
Ms. Alicia Gayle Pascasio M.E.Sc.
Ms. Joanne Pawlowski M.E.M.
Mr. Kabir Gabriel Peay M.E.Sc.
Mr. Bryan Richard Petit M.F.
Ms. Nataliya V. Plesha M.E.M.
Ms. Soni M. Pradhanang M.E.Sc.
Ms. Laura Collings Pyle M.E.M.
Ms. Dima Shocair Reda M.E.M.
Ms. Elizabeth Mary Roberts M.E.M.
Mr. Curtis H. Robinhold M.E.M.
Ms. Megan Elizabeth Roessing M.E.M.
Ms. Samantha Gayle Rothman M.F.S.
Ms. Laura Ruiz M.F.S.
Mr. Trey Schillie III M.E.M.
Ms. Marie-Claire C. Segger M.E.M.
Mr. Teak Seng M.E.M.
Mr. Sung-No Niggol Seo M.E.Sc.
Mr. Abdalla Said Shah M.E.M.
Ms. Elizabeth Naomi Shapiro M.E.Sc.
Mr. Jay Wesley Shepherd M.E.M.
Ms. Carla Adele Short M.E.M.
Jeffrey M. Sigler, Ph.D. ’06
Ms. Theresa Antonio Silla M.E.M.
Ms. Kirsten Joelle Spainhower M.F.
Ms. Emily Diane Sprowls M.E.Sc.
Ms. Ninian Rebecca Rosa Stein M.E.Sc.
Ms. Laura Elizabeth Tam M.E.M.
Mr. Michael Scott Threadgill M.E.M.
Ms. Veda Simone Truesdale M.E.M.
Mr. Toru Uemachi M.E.M.
Mr. Masamitsu Umezawa M.E.Sc.
Mr. George Van Duzer M.E.M.
Mr. Glen Eric Van Zandt M.F.
Ms. Nicole Lynne Vickey M.E.M.
Ms. Sarah Ann Vogel M.E.M.
Ms. Guoqian Wang M.E.M.
Ms. Yvette Michele Williams M.E.Sc.
Mr. Jason Lamar Wilmot M.E.M.
Mr. Andrew Scott Winston M.E.M.
Ms. Marissa Abesamis Yao M.E.M.
Share this page: