Class of 1998

F&ES Class of 1998

Class of 1998 Photo Caption

First Row (left to right): George Berghorn (with Salsa), Jessica Hamburger, Katherine Lieberknecht, Nayo Parrett, Jennifer Papazian, Gregory Smith, Zephyr Sherwin, George Silva, Nancy Rabbott, Kevin Drury (with Ashley and Danielle), Jessica Lawrence, Marie-Claire Paiz, Peter Palmiotto (with Homer), Nathan Smallwood

Second Row: David Bowers Lyon, Thomas Stirratt, Benjamin Morton, Peter Bryant, Manrique Rojas Araya, Antonio Del Monaco, Brian Rod, Elizabeth Mastny, Jennifer Yelin, Anne Radmacher, Sasha Weinstein, Vanessa Johnson, Keely Maxwell, Laurie Koteen, Benjamin Gardner, Glenn Allen, Arvid Nelson

Third Row: James Everett, Anu Awasthi, Elizabeth Westerfield, Terry Terhaar, Simone Mangal, Rajini Ramakrishnan, Michelle Garand, Andrei Podolsky, Kurt Wurthmann, John Kuriawa, Robert Hauff, Andrew Richardson, Evan Preisser, Andrea McQuay, Fan Li, Christopher Elwell, Miyoun Lim, Karma Papten, Tomio Doi, Jason Sumiye, Anne-Marie Gillesberg, Rachel Schwartz, Catharine Mcmanus, Craig Hart, Katen Bush, Jason Brown, Leticia Orti, Brian Watson

Fourth Row: Tormod Dale, Christopher Williams, John Barcroft, Marc Newman, Miranda Kaiser, Claire Corcoran, Evan Smith, Nadine Block, Concho Minick, Rachel Hampton, Militsa Plavsic, Anne St. John, Jelena Mastilovic, Kimberly Strum

Fifth Row: Audrey Henik, Nezahat Osmen, Frances Raymond, Duglas Popovich, Wendy Barber, H. Bradley Kahn, Elise De Santis, Timothy Fritzinger, Andrea Cristofani, A. Joseph Guse, Krieg Brown, Liane Hores, Lawrence Reisman, John Burrows, Indah Kusuma, Tobgay Namgyal, Sarah Whitney, Elise Blackburn, Peter Cook, Heinrich zu Dohna, Bruce Hammond

Top Row: Rebecca Gratz, William Price, Joseph Taggart, Todd Forrest, Andrew Spejewski, Andrew Kulmatiski, Svetlana Ivshina, Shelley Green, Natalie Keller, Maria Rivera Maulucci, Luisa Camara-Cabrales, Kathleen Schomaker, Kira Drummond, Daniel Shepherd, Paul Gagnon

Not pictured: Daniel Avery, Jacquelyn Cefola, Pascal Collotte, Kristin Morico, Jose Romo-Lozano

Class of 1998 Officers

Agent
Mr. Nathan J. Smallwood M.E.S.

Secretaries
Ms. Nadine E. Block M.F.
Ms. Claire M. Corcoran M.F.

Class of 1998 List

Jeffrey Neal Adams M.E.M.
Ms. Anita S. Akella M.F.S.
Mr. Glenn Martin Allen M.E.S.
Mr. Daniel A. Avery M.E.S.
Ms. Anu Awasthi M.E.S.
Ms. Wendy Barber Taggart M.E.S.
Mr. John S. Barcroft M.E.S.
Ms. Kimberly A. Baymiller M.E.M.
Mr. Jeffrey Andrew Bendelius For.
Mr. George H Berghorn M.E.S.
Ms. Elise M. Blackburn M.F.
Ms. Nadine E. Block M.F.
Mr. Paulus Boon M.F.S.
Mr. David V. Bowes-Lyon M.E.M.
Mr. Jason C. Brown M.E.S.
Mr. Krieg A. Brown M.F.
Mr. Peter R. Bryant M.E.M.
Mr. John R. Burrows M.E.S.
Ms. Katen E. Bush M.E.S.
Ms. Jelena M. Cali M.E.M.
Luisa del Carmen Camara Cabrales M.F.
Ms. Jacquelyn A. Cefola M.E.M.
Mr. Pascal D. Collotte M.E.S.
Mr. Peter Alan Cook M.E.S.
Mr. Seth N. Cook M.E.S. ,Ph.D. '04
Ms. Claire M. Corcoran M.F.
Mr. Tormod Dale M.F.S.
Ms. Lana Y. Debeyssey M.E.M.
Mr. Antonio S. Del Monaco M.E.M.
Mr. Tomio Doi M.F.
Ms. Kira Sawchuk Drummond M.E.M.
Dr. Kevin L. S. Drury M.F.S.
Mr. Christopher M. Elwell M.F.
Ms. Michelle G. Ernst M.E.S.
Mr. James B. Everett M.F.
Ms. Elise DeSantis Fields M.E.M.
Mr. Todd A. Forrest M.F.S.
Mr. Timothy Clarke Fritzinger M.F.
Mr. Paul R. Gagnon M.F.S.
Mr. Benjamin R. Gardner M.E.S.
Ms. Anne-Marie Gillesberg M.E.S.
Ms. Rebecca S. Gratz M.E.M.
Ms. Shelley L Green M.E.S.
Mr. A. Joseph Guse M.F.S.
Ms. Jessica A. Hamburger M.F.S.
Mr. Bruce W. Hammond M.F.S.
Ms. Megan R. Hammond M.E.S.
Mr. Robert D. Hauff M.F.
Ms. Audrey N. Henik M.E.M.
Mr. Xinzhang Hu M.S., Ph.D. ’01
Ms. Vanessa K. Johnson M.E.S.
Mr. H. Bradley Kahn M.E.S.
Miranda M. Kaiser, Esq. M.F.S.
Jennifer R. Kefer, Esq. M.E.M.
Ms. Natalie S. Keller M.E.S.
Ms. Sasha I. Kerlow M.E.S.
Mr. David M. Konisky M.E.M.
Ms. Laurie E. Koteen M.E.S.
Mr. John Kuriawa M.E.M.
Mr. Indah D. Kusuma M.F.S.
Mr. John Frederick Lamoreux M.F.S.
Ms. Jessica D. Lawrence M.E.S.
Ms. Paula Jo Lebowitz M.E.M.
Ms. Fan Li M.F.S.
Ms. Katherine E. Lieberknecht M.E.S.
Ms. Miyoun Lim M.E.S.
Ms. Maya Loewenberg M.E.M.
Mr. Dirk Ludwig M.F.
Mr. Elliot E. Mainzer M.E.S.
Ms. Elizabeth L. Mastny M.E.S.
Ms. Keely B. Maxwell M.F.S., Ph.D. ’04
Dr. Pamela D. McElwee M.Phil., Ph.D. '03
Ms. Catharine R Mcmanus M.E.S.
Ms. Andrea L. McQuay M.E.S
Ms. Kristin Morico M.E.M.
Mr. Benjamin W. Morton M.E.S.
Mr. Tobgay S. Namgyal M.E.M.
Mr. Marc A. Newman M.E.S.
Ms. Leticia M. Orti M.E.S.
Mr. Joel Emil Pagel M.E.S.
Ms. Marie-Claire Paiz M.E.S.
Ms. Jennifer L. Papazian M.E.M.
Ms. Nayo F Parrett M.F.S.
Ms. Militsa J Plavsic M.E.S.
Mr. Andrei L. Podolsky M.E.S.
Ms. Montira J. Pongsiri M.E.S. '99, Ph.D. ’03
Mr. Dug Lee Popovich
Mr. Evan L. Preisser M.F.S.
Ms. Frances Raymond Price M.F.
Ms. Halla M. Qaddumi M.S., Ph.D. ’05
Mr. Karma L. Rapten M.E.M.
Mr. Lawrence A. Reisman M.E.S.
Mr. Andrew D. Richardson M.F., Ph.D. ’03
Mr. Hans Martin Ricker Ph.D.
Ms. Maria S. Rivera Maulucci M.F.S.
Mr. Brian J. Rod M.E.M.
Mr. Manrique Rojas Araya M.E.M.
Mr. Jose L. Romo-Lozano D.F.E.S.
Jennifer A. Rusiecki, M.E.S., Ph.D. '02
Mr. Murray Bruce Rutherford M.Phil., Ph.D. '03
Ms. Elizabeth A. Saxton M.E.M.
Ms. Zephyr Sherwin M.E.S.
Mr. George T. Silva M.E.M.
Mr. Nathan J. Smallwood M.E.S.
Mr. Evan Hencke Smith M.F.
Mr. Gregory C. Smith M.E.S.
Mr. Andrew J. Spejewski M.E.S.
Ms. Anne M. St. John M.F.S.
Ms. Krystyna A. Stave Ph.D.
Mr. Thomas C. Stirratt M.E.M.
Mr. Jason Y Sumiye M.E.M.
Mr. Joseph L. Taggart M.F.
Ms. Susanne C. Tygielski M.E.S.
Mr. Brian C. Watson M.F.
Mrs. Liane H. Wedemeyer M.E.M.
Ms. Dawn E. Westerfield M.E.M.
Ms. Sarah N. Whitney M.F.
Mr. Christopher J. Williams M.F.
Mr. Heinrich Zu Dohna M.F.S., Ph.D. '03
Share this page: