Class of 1995

F&ES Class of 1995

Class of 1995 Photo Caption

Top Row: Adam Moore, Andrew Cole, Harry J. Scott, Robert Goldstein, Ricardo Tarifa, Nina Rooks, Elizabeth Galli-Noble, Nellie Aikenhead, Liza Hartman, Patrick McLaughlin, Anneta Argyres, Jake Kosek, Kelly Ann Hogan, James Bryan, David Liptak

Steps (l): Tori Derr, Chris Woodward, Rachel Byard, Tanka Achrya, Andrea Newman, Nina Luttinger, Greg Dicum, Jonathan Scheuer

Steps (r): Marie Gunning, Stefanie Hayes, Gina Gutierrez, David Flannery, Karalyn Replogle, Danielle Kaplan, Lewis Nash, Gina Durante, Doug Wheat

Second Row: Wendy Brewer Lama, Ayesha Ercelawn, Heinrich Jessen, Thomas Knect, Ragnhildur Sigurdardottir, Lydia Olander, Jen Jenkins, Rick Bucchieri, Catharina van Assendelft

Third Row: Jim Spencer, John Nagel, Ronke-Amoni Ogunsulire, Carlos Plazola, Tetsuro Mori, Ronald Cherry, Fiona Watt, Marc Luesebrink, Kerry Kaneda, Austin Troy, Bret Elderd, Dwight Barry

Fourth Row: Achyut Gyawali, Sue Seyboldt, Ciara O'Connell, Cassie Johnston, Kerry Fitzmaurice, Kate Bickert

Steps (l): Kristina Rothley, Kate O'Brien, Robin Wilcox; (r) Robert Fraser, Kent Pierce, Amy Dumas, Kasia Grisso

Fifth Row: Maureen Warren, Jennifer Jacoby, Kyle Lonergan, Wendy Gerlitz, Alec Brownlow, Sarah Cole

Sixth Row: Laura Ahearn, Kim Hunter, Zoe Rappoport, Michelle Gottlieb, Joanna Grand, Ken Pruitt, Ilana Schoenfeld, Maria Uriarte, Angela Formia, Jane Huang, Cesar Flores, Paul Maykish, Charles Kara

Front Row: Humphrey, Fred Meyerson, Colleen Coyle, Kristen Steck, Jeff Donnelly, Sharon Hausam, Andrew Cooper, Mike Toffel, David Casagrande, Frankie Mo

Not pictured: Megan McGroddy, Anders Glader, Jody Rowlands

Class of 1995 Officers

Agents
Ms. Kate A. Bickert M.E.S.
Mr. Cecil A. Brownlow M.E.S.
Andrew Cooper M.F.S.

Secretaries
Ms. Marie J. Gunning M.F.
Ms. Ciara M. O'Connell M.E.M.

Class of 1995 List

Ms. Ellen Tarrant Aikenhead M.E.S.
Mr. Luiz F. Allegretti M.F.S.
Ms. Anneta Zoe Argyres M.E.S.
Dr. Dwight Q. Barry M.F.S.
Mr. Francisco Becerra-Luna D.For.
Ms. Kate A. Bickert M.E.S.
Richard L. Blaylock, Esq. M.E.M.
Mr. Cecil A. Brownlow M.E.S.
Mr. James A. Bryan Ph.D.
Mr. Richard J. Bucchieri M.E.S.
Ms. Rachel Byard M.F.S.
Ms. Eva L. Bynum For.
Mr. Andrew Martin Cole M.E.S.
Andrew B. Cooper M.F.S.
Ms. Maureen Anne de Coursey M.F.S.
Ms. Victoria Leigh Derr M.E.S., Ph.D. '01
Mr. Gregory Dicum M.F.
Dr. Jeffrey Patrick Donnelly M.E.S.
Ms. Amy Robin Dumas M.E.S.
Ms. Gina Marie Durante M.E.S.
Ms. Ayesha Christine Ercelawn M.E.S.
Ms. Lisa O. Fernandez M.E.S.
Ms. Kerry Anne Fitzmaurice M.E.S.
Mr. Cesar F. Flores Negron M.F.S.
Ms. Angela Formia M.E.S.
Robert Hungerford Fraser M.F.S., Ph.D. '99
Ms. Elizabeth J. Galli-Noble M.F.
Ms. Wendy Michelle Gerlitz M.E.M.
Mr. James P. Gibbs Ph.D.
Mr. Anders N. Glader M.E.M.
Dr. Robert J. Goldstein M.E.M.
Ms. Michelle Bonnie Gottlieb M.E.M.
Ms. Joanna Grand M.E.S.
Ms. Marie J. Gunning M.F.
Ms. Sharon L. Hausam M.E.S.
Ms. Stefanie Jan Hayes M.E.M.
Ms. Kelly Ann Hogan M.E.S.
Ms. Cassandra J. Hopkins M.F.S.
Mr. Christopher Brian Hopkins M.F.
Ms. Jane Hsueh-Chuan Huang M.E.M.
Ms. Kimberley Sue Hunter M.F.S.
Ms. Jennifer Caroline Jenkins M.F.S.
Mr. Johann Heinrich Jessen M.E.M.
Mr. James Paul Jiler M.F.
Mrs. Kerry Kaneda Meyer M.F.S.
Dr. Danielle E. Kaplan M.E.S.
Mr. Charles John Kara M.E.S.
Mr. Thomas J. Knecht M.E.S.
Mr. Jon Gregory Kose M.E.S.
Ms. Wendy Brewer Lama M.E.M.
David J. Liptak M.F.S., Ph.D.' 07
Mr. Kyle Andrew Lonergan M.E.S.
Mr. Marc David Luesebrink M.E.M.
Ms. Nina Sarah Luttinger M.E.S.
Ms. Lindsey Brace Martinez M.E.S.
Ms. Colleen Coyle Mathis M.E.M.
Anjali T. Mathur M.E.S.
Mr. Paul Joseph Maykish M.E.M.
Ms. Sarah A. McDaniel M.E.S.
Ms. Kimberlee Ann McDonald M.F.
Ms. Megan E. McGroddy M.F.S.
Mr. Patrick M. McLaughlin M.E.M.
Dr. Frederick A.B. Meyerson M.E.S., Ph.D. '00
Dr. Laura A. Meyerson M.F.S., D.F.E.S. '00
Mr. Franky Kinmin Mo M.E.M.
Mr. Adam Robert Moore M.F.
Mr. Tetsuro Mori M.F.S.
Mr. Thomas Berrigan Murray M.E.S.
Mr. John W. Nagel M.E.M.
Ms. Andrea Barrie Newman M.E.M.
Ms. Kathleen May O'Brien M.F.S.
Ms. Ciara M. O'Connell M.E.M.
Ms. Lydia Pauline Olander M.F.S.
Ms. Suzanne Marie Pelletier M.E.S.
Mr. Kent M. Pierce M.E.S.
Mr. Carlos Noe Plazola M.E.S.
Mr. Kenneth D. Pruitt M.F.S.
Ms. Zoe Rappoport M.E.S.
Ms. Karalyn L. Replogle Colopy M.E.M.
Ms. Nina I. Rooks Cast M.E.S.
Ms. Kristina D. Rothley M.F.S., Ph.D. '99
Ms. Jody Tait Rowlands M.F.
Dr. Jonathan L. Scheuer M.E.S.
Ms. Ilana Lynn Schoenfeld M.E.S.
Mr. Harry Joseph Scott M.F.
Ms. Susan Diane Seyboldt M.E.S.
Ms. Ragnhildur Sigurdardottir M.F.S., Ph.D. '00
Dr. James H. Spencer M.E.S.
Mr. Stuart W. Staley M.E.S.
Ms. Kristen Margaret Steck M.E.S.
Ms. Susan L. Stout D.For.
Mr. Ricardo Luis Tarifa* M.F.S.
Prof. Michael W. Toffel M.E.M. '96
Mr. Austin R. Troy M.F.
Ms. Maria Uriarte M.F.S.
Mr. Robert Vamos M.E.M.
Ms. Jennifer J. Wagner M.E.M.
Mr. Edward X. Wang D.F.E.S.
Ms. Maureen Veronica Warren M.E.S.
Ms. Fiona S. Watt M.E.M.
Mr. Douglas J. Wheat M.E.M. '96
Ms. Robin A. Wilcox-Cabanos M.E.S.
Ms. Eve Witten M.F.S.
Christopher G. Woodward, Esq. M.F.

(*deceased)
Share this page: