Class of 1992

F&ES Class of 1992

Class of 1992 Photo Caption

From bottom left:
Lisa Vernegaard, Laura Peterson, Lisa Kircher Lumbao, Aliza Mizrahi, Leigh Shemitz, Kathleen Sestrich, Rosalyn Johnson, Susan Peterson;

Mark Loughman, John Petersen, Anne Black, Adisorn Noochdumrong, Teunchai Lakkaviwattanakul, Syma Ebbin, Toral Patel, Fei-Yu Kuo, Elizabeth Reichheld, Kathleen Fallon, Eileen Cates;

Xu Wang, Sean Connin, Donald Grebner, Mark Ducey, Damairis Delgado, Shawn Dalton, Mary Verner, Molly Frantz, Lois Morrison, Pamela Lichtman;

Charles Enders, Warren Burney, Saroj Sivaramakrisnan, Chuck Meyer, Nuria Muñiz-Miret, Helen Hamilton, Robin Maille, Jeannine Cavender, Lisa Lundal, Marnie Bookbinder, Anita Van Breda;

Karl Dalla Rosa, Jon Connolly, German Andrade, Joshua Foster, Nicholas Bennett, Kae Nozaki, Hiroyuki Sato, Gary Tabor, Peter Maille, Eulogio Flores-Ayala, Mitchell Tarnowski, Joel Kurihara;

Townsend Swayze, Maala Krishnadasan, Christopher Marchesi, Andrew Lawton, Tobe Korsgren, Donald Chen, Staunton Williams Jr., Isabelle Fahimi, Kate Lance, Heidi Asbjornsen, Emily Tyner, Katherine Eckrich;

John Musinsky, Richard Reading, Mark Jen, Robert Begg, Lawrence Jacobs, George Pess, Jefferson Hall, Matthew Crenson, Susanne Schmidt, Gregory Knoettner, Charles Collins, John Norwood, Joan Brexnan, Kirsten Struve

Bottom picture: Katherine Kearse, Brian Peniston, Gary Helseth

Not pictured: Susan Pultz, Kerry Rodgers, Luiz Allegretti

Class of 1992 Officers

Agents
Ms. Lisa L. Diekmann M.E.S.
Ms. Peyton C. Griffin M.F.S.
Ms. Leigh Winters Shemitz M.F.S., Ph.D. ’03
Mr. Townsend S. Swayze M.E.S.

Secretary
Ms. Katherine K. Farhadian M.F.S.

Class of 1992 List

Mr. German I. Andrade M.E.S.
Mr. Xanthippe Augerot For.
Mr. Nicholas T. Bennett M.E.S.
Dr. Anne E. Black M.E.S.
Mr. Warren W. Byrne M.E.M.
Dr. Jeannine Cavender-Bares M.E.S.
Mr. Donald Thomas Chen M.E.S. ’99
Mr. Charles H. Collins M.E.S.
Mr. Sean L. Connin M.F.S.
Mr. Jon H. Connolly M.F.S.
Mr. Matthew M. Crenson M.E.S.
Mr. Karl R. Dalla Rosa M.F.S.
Ms. Shawn E. Dalton M.E.S.
Ms. Damaris Delgado-Lopez M.E.S.
Ms. Lisa L. Diekmann M.E.S.
Dr. Mark Jonathan Ducey M.F.S., Ph.D. ’96
Ms. Syma Alexi Ebbin M.E.M., Ph.D. ’98
Ms. Isabelle J. Fahimi M.E.S.
Ms. Katherine K. Farhadian M.F.S.
Ms. Molly C. Frantz M.E.S.
Mr. Donald L. Grebner II M.F.
Ms. Peyton C. Griffin M.F.S.
Mr. Jefferson S. Hall M.F.S., Ph.D. ’02
Dr. Helen H. Hamilton M.E.S.
Mr. Gary K. Helseth M.E.S.
Mr. Lawrence D. Jacobs M.F.S.
Mr. Mark S. Jen M.E.M.
Ms. Rosalyn D. Johnson M.F.S.
Mr. Gregory T. Knoettner M.E.M.
Ms. Tobe Korsgren M.F.
Ms. Maala Krishnadasan-Allen M.E.S.
Fei-Yu Kuo M.E.S.
Mr. Joel O. Kurihara* M.E.S.
Ms. Teunchai Lakhaviwattanakul M.F.S.
Ms. Kathleen Fallon Lambert M.F.S.
Mr. Andrew L. Lawton M.E.M.
Mr. Mark P. Loughman M.E.S.
Ms. Lisa K. Lumbao M.E.M.
Mr. Peter J. Maille M.F.S.
Mrs. Robin L. Maille M.F.
Mr. Christopher E. Marchesi M.E.S.
Mr. Chuck Jay Meyer M.E.S.
Ms. Aliza Mizrahi M.E.S.
Ms. Nuria L. Muniz-Miret M.F.S.
Mr. John N. Musinsky M.E.S.
Ms. Kirsten Struve Nakai M.E.S.
Mr. Adisorn Noochdumrong M.F.S.
Ms. Kae Nozaki M.E.M.
Ms. Katherine Eckrich Oster M.E.S.
Dr. Peter A. Palmiotto M.F., D.For. ’98
Ms. Toral Patel-Weynand M.F.S., D.F.E.S. ’01
Mr. Brian J. Peniston M.E.S.
Mr. George R. Pess M.F.S.
Mr. John E. Petersen M.F.S.
Ms. Laura L. Peterson M.E.S.
Ms. Susan C. Peterson M.E.S.
Ms. Joan Bresnan Popowics M.E.S.
Ms. Susan L. Pultz M.E.S.
Ms. Pamela Lichtman Reading M.E.S.
Ms. Elizabeth A. Reichheld M.F.S.
Kerry E. Rodgers M.E.S.
Dr. Mary Rowen D.F.E.S.
Mr. Hiroyuki Sato M.E.S.
Ms. Susanne Schmidt M.E.S.
Ms. Kathleen Sestrich-Freeman M.E.S.
Mr. James N. Sheldon M.E.S.
Ms. Leigh Winters Shemitz M.F.S., Ph.D. ’03
Ms. Saroj Sivaramakrishnan M.E.S., Ph.D. ’00
Mr. Townsend S. Swayze M.E.S.
Dr. Gary M. Tabor M.E.M.
Mr. Mitchell L. Tarnowski M.E.S.
Ms. Emily M. Tyner M.E.S.
Ms. Lisa Vernegaard M.F.S.
Ms. Mary B. Verner M.E.M.
Mr. Staunton Williams, Jr. M.E.S.
Ms. Loretta S. Worsham M.E.M.
Mr. Mark T. Zimsky M.F.

(*deceased)
Share this page: