Class of 1989

F&ES Class of 1989

Class of 1989 Photo Caption

Back: Yajie Song, V.K. Mishra, Steve Winnett, Nora Devoe, Peter Kaminsky, Ruth Yanai, Anthony Boutard, Eric Washburn, Jeff Bopp

5th Row: Stephen Kelleher, Judith Moore, Laurie Lynn Kelly, Peter Kyburg, John Potter, Tony Cummings, Andree Breaux, Kyle Datta, Ambrose Anoruo, Jennifer Aley, Al Letourneau

4th Row: Mary Rourke, Nalini Kumar, Susan Campbell, Laura Simon, David Finkel

3rd Row: Tracy Andersen, Allen Reilly, James Weigand, Julie Bourns, Claudia Martinez, Dave Tobias, Dasappa, Jamie Williams, Bob Heinzman, Betsy Carlson, Jane Freeman, Mary Nelligan, Alice Eichold, Hernan Torres

2nd Row: Sara Nicholas, Christine Laporte, Jennifer Melville, Laurie Reynolds Rardin, Lisa Borre, Dawn Amato, Don Whittemore, Fernando Potess, Cyril J. May, Rohit Salve, Helena Brykarz, Cindy Gines-Sanchez

1st Row: Pete Wilson, Kate Heaton, Ketty Faichampa, Javier Pérez, Julia McMahon, Paul Stern, Gustavo Ruiz, John Wright, David Robbins, Conrad Reining

Not pictured: Cynthia Joyce

Class of 1989 Officers

Secretaries
Ms. Susan M. Campbell, M.F.
Ms. Jane Hoyt Freeman, M.E.S.

Class of 1989 List

Ms. Jennifer Aley, M.E.S.
Ms. Elizabeth Dawn Amato, M.E.S.
Mr. Jeffrey R. Bopp, M.F.S.
Ms. Mary Alisa Borre, M.E.M.
Ms. Julie Devarennes Bourns, M.E.M.
Mr. Anthony Boutard, M.F.
Ms. Andree Marie Breaux, M.E.S.
Ms. Helena Brykarz, M.E.S.
Ms. Susan M. Campbell, M.F.
Ms. Elizabeth Pardee Carlson, M.E.S.
Mr. James A. Cummings, M.E.M.
Mr. E. Kyle Datta, M.E.S.
Ms. Alice Eichold, M.F.S.
Ms. Sasimana Ketty Faichampa, M.E.S.
Mr. David Max Finkel, M.F.
Ms. Jane Hoyt Freeman, M.E.S.
Ms. Cindy Gines-Sanchez, M.E.S.
Ms. Kate Elizabeth Heaton, M.E.S.
Mr. Robert Marthis Heinzman, M.E.S.
Ms. Cynthia Marion Joyce, M.E.M.
Mr. Peter Kaminsky, M.E.S.
Mr. Stephen Edward Kelleher, M.E.M.
Ms. Laurie Lynn Kelly, M.F.
Ms. Nalini Kumar, M.F.S.
Mr. Peter David Kyburg, M.E.S.
Mr. Alfred Louis Letourneau, M.F.S.
Ms. Anne M. MacMillan, For.
Ms. Claudia Martinez Zuleta, M.E.S.
Mr. Cyril John May, M.E.M.
Ms. Julia P. McMahon, M.E.M.
Ms. Jennifer K. Melville, M.E.S.
Ms. Judith E. Moore, M.F.S.
Ms. Sara J. Nicholas, M.E.S.
Mr. Javier Mauricio Perez, M.F.S.
Mr. Luis Fernando Potess, M.E.S.
Mr. John R. Potter, Jr., M.F.
Ms. Laurie Reynolds Rardin, M.E.S.
Mr. Allen Joseph Reilly, Jr., M.E.S.
Mr. Conrad C.S. Reining, M.E.S.
Mr. David Allan Robbins, M.E.S.
Ms. Mary Nelligan Robbins, M.E.M.
Ms. Jackie Prince Roberts, M.E.S.
Ms. Mary Katherine Rourke, M.F.S.
Mr. Gustavo E. Ruiz Pereyra, M.F.S., Ph.D. ‘98
Mr. Rohit Salve, M.F.S.
Ms. Laura Jean Simon, M.E.M.
Mr. Yajie Song, M.F.S.
Mr. Paul Lalonde Stern, M.E.S.
Mr. Roger Howard Sternberg, M.F.
Mr. Dave Trynz Tobias, M.E.M.
Mr. Hernan R. Torres, M.E.S.
Mr. James F. Weigand, M.F.
Mr. Donald Granniss Whittemore, M.E.S.
Mr. James Chesnut Williams, M.E.S.
Peter Andrew Wilson, Esq., M.E.M.
Ms. Jane Katharine Woodwell, M.E.S.
Mr. John Stewart Wright, M.F.
Share this page: